Борщі
Про те, звідки пішла страва борщ сперечаються вже давно, але шостого жовтня 2020 року Експертна рада з питань нематеріальної культурної спадщини при МКіПУ внесла «Культуру приготування українського борщу» до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. З 1 липня 2022 року ця страва увійшла до списку нематеріальної культурної спадщини Юнеско, що остаточно закріплює за Україною право вважати страву борщ як її бренд.
10 листопада в Україні святкується день Борщу.
На територію Польщі, Румунії, Білорусі, Литви, Росії та інших країн поширились ця страва. В кожній державі , де почали готувати її, вона отримала свій присмак та свою особливість.
В класичному рецепті використовують свинину, проте в українській кухні є види з яловим, курячим, рибним бульйоном та пісні. Готують з ковбасами, м’ясом птиці та дичини, вегетаріанські, з копченими продуктами.
Окрім м’яса класичну основу страви складають буряк, капуста, морква, цибуля, картопля та квасоля. Буряк використовують свіжий, консервований, у вигляді соку, квасу або з гичкою. Також додають болгарський перець, кабачки, помідори, томатну пасту.
В рецепті класичного борщу обов’язкова сіль, перець червоний або чорний, можливі коріння селери та петрушки, або їх зелень. В сучасному світі спеції доступні кожному на будь який смак, тому зі смаками експериментують.
Існують рецепти з борошняним тушкуванням для надання страві насиченого смаку.
Подають першу страву з виробами з тіста: галушками, вушками.
Ця страва з декількох етапів приготування. Бульйон готують окремо, тушкують та запікають овочі.
Ця страва по праву підкорила багатьох людей по всьому світу своїм насиченим та неповторним смаком.